כמה אתם מרוויחים ביחס למקבילים שלכם בענף? יותר? פחות? ואיך זה השתנה בשנה האחרונה לאור המחסור בעובדים/המעבר שלהם להייטק?
מדד "בעין מקצועית" מציג בפניכם את הנתונים שיתנו לכם את כל התשובות!
"ההייטק שואב את כולם" אני שומעת מסביב. נכון או לא – על דבר אחד אי אפשר להתווכח: ההייטק מושך אותנו למעלה. חוק הכלכלה הבסיסית עובד פה: יש מחסור בעובדים בכל המחלקות, והמחסור הזה מעלה את המחיר, כלומר את שכר העובדים. אנחנו לא בהייטק. גם לא נהיה, אבל ההשפעה ניכרת גם בתחום השכר.
בשבועות האחרונים יותר ויותר לקוחות מתקשרים אליי לספר שהעובדים שלהם מגיעים אליהם עם דרישות להעלאת שכר משום שהם קיבלו הצעה טובה יותר ממשרד אחר, חברים שלהם מקבלים שכר גבוה יותר, או סתם כי הם החליטו שהגיע הזמן.
זה מביא אותם (את המנהלים) להתקשר אליי כדי להתעניין במצב המשכורות בשוק ובשינוי שחל בענף. לכן במקום לערוך שיחה נפרדת עם כל לקוח, וכדי שגם אתם, העובדים בענף, תוכלו לדעת כמה אתם מרוויחים ביחס לשוק היום, אני מפרסמת את הטבלה הבאה.
הנתונים אינם מבוססים על סקר כזה או אחר, אלא על משרות חדשות אמיתיות שנפתחו ו/או אויישו בשנה האחרונה בענף. כל הסכומים הם בשקלים, באלפים, בסכומי ברוטו. השימוש בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד.
אגב – זכר או נקבה - בניגוד לנתוני הסטטיסטיקה לפיהם גברים מרוויחים יותר מנשים, בענף שלנו התופעה הזו לא נראית לעין (אני לא נתקלתי), אלא אם כן יש מי שרוצה לעבוד פחות שעות (בגלל הילדים/ הלימודים/ לצורך מענה ללקוחות פרטיים בנוסף/ כל סיבה אחרת) ללא קשר למין העובד.ת.
הלכה למעשה –
האם המסקנה מהנתונים הנ"ל היא שמי שמרוויח פחות צריך להתחיל עכשיו לחפש עבודה חדשה? לא בהכרח.
כסף הוא שיקול חשוב, אבל הוא לא השיקול היחיד. לפעמים חשובים לנו לא פחות האווירה במקום העבודה, הלמידה וההתפתחות המקצועית, העניין, האתגר, אפשרויות הקידום העתידיות ועוד.
מצד שני, אם כן החלטתם שהגיע הזמן להרוויח יותר, מומלץ ללכת לדבר עם הבוס. תראו לו את הנתונים ודברו איתו על השכר שלכם. רוב הסיכויים שלא ירצה לאבד אתכם ויסכים להעלות לכם את השכר.
ואם כל זה לא עוזר – שלחו לנו קו"ח ואנחנו כבר נדאג לשדרג אתכם.